Najlepsze oceanaria na świecie

Istnieje bardzo wiele różnych oceanariów w ogromnej liczbie krajów świata. Zanim jednak najatrakcyjniejsze z nich zostaną wymienione, warto określić, czym w ogóle takie oceanarium jest. Otóż, najkrócej mówiąc, jest to miejsce, w którym podziwiać można faunę i florę mórz i oceanów. Na tym w zasadzie ogólna definicja się kończy, ponieważ szczegółowe rozwiązania w każdym punkcie zwanym oceanarium mogą być, i są, nieco inne.

Które oceanaria są najciekawsze na świecie? Trudno to jednoznacznie określić. Poniżej lista tych, które bez wątpienia mogą do miana tych najciekawszych kandydować.

– Oceanarium Prehistoryczne 3D w Warszawie – jest to pierwsze na świecie oceanarium przedstawiające stworzenia żyjące w oceanach świata przed milionami lat, przede wszystkim w erze dinozaurów. Zaawansowane rozwiązania technologiczne pozwalają na podziwianie prehistorycznych ryb i gadów w ich naturalnych rozmiarach.

– Sea Life Aquarium London – jest to jedno z największych oceanariów na świecie. Stolica Anglii jest doskonałą lokalizacją na tego typu centrum, nie tylko ze względu na liczbę odwiedzających je gości z całego świata, ale także z powodu bliskości miasta do morza.

– Sea Life Aquarium Orlando – Floryda to bez wątpienia doskonałe miejsce na umieszczenie dużej wielkości oceanarium. Orlando, cieszące się mianem jednego z najbardziej rozrywkowych miast świata, imponuje rozmachem mieszczących się tam atrakcji. Podobnie jest w przypadku wspomnianego morskiego parku rozrywki.

– Sea Life Aquarium Sydney – największe miasto Australii to miejsce lokalizacji największego oceanarium na półkuli południowej. Jest to miejsce niezwykłe, gdzie ludzie z całego świata podziwiać mogą okazy setek tysięcy stworzeń zamieszkujących okoliczne wody.

– Sea Life Aquarium Gardaland – oceanarium to, mieszczące się we włoskim Castelnuovo del Garda, to jedno z największych miejsc tego typu w Europie. Można podziwiać nie tylko jego rozmiary, ale także liczbę żyjących tam stworzeń – każde z nich jest niezwykłe, a odwiedzający mogą dowiedzieć się o nich bardzo wiele, co dodatkowo podnosi poziom atrakcyjności tego miejsca.

– Sea Life Centre – jest to sieć oceanariów zlokalizowanych w kilkunastu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Ich właścicielem jest jedna firma, natomiast poziom atrakcyjności tych miejsc pozwala na nazwanie ich morskimi parkami rozrywki.

Rzecz jasna powyższa lista nie wyczerpuje tematu najatrakcyjniejszych oceanariów na kuli ziemskiej, ale z pewnością może być impulsem do odwiedzenia części z nich przez wielu turystów. Taki jest też główny cel sporządzania podanej listy.

Share This Post:

Add Comment