Surfowanie po falach oceany

wind-surfing-67627_1280Każdy kto marzy o surfowaniu, od razu bierze pod uwagę głównie ocean, który stwarza ku temu najlepsze warunki. Młodzi surferzy marzą o wielkich falach, pięknej pogodzie, najlepszych deskach i warunkach, które mogli podziwiać na ekranie kina z najlepszymi gwiazdami Hollywood w tle. Rzeczywistość jednak często brutalnie sprowadza ich na ziemię, ponieważ zanim zaczną swoją przygodę z falami oceanu, muszę nauczyć się operować deską, a to powinni robić na falach takich jak te nad polskim morzem.
Poziom trudności
Surfing to nie jest łatwy sport. Aby zdobyć odpowiednie umiejętności, trzeba naprawdę dużo trenować, ponieważ nic nie przychodzi samo. Jeśli jednak motywacja i silna wola nie są u nas chwilowe, można zostać świetnym surferem i w końcu udać się na oceaniczne fale takie jak na przykład  te w Rio de Janeiro.
Jakie umiejętności powinien posiadać surfer?
Surfowanie po oceanie to bardzo niebezpieczna rozrywka. Każda osoba, która się tego podejmuje, musi mieć dość zaawansowaną wiedzę na temat miejsca w którym się znajduje i dobrze znać środowisko. Zanim rozpoczniemy przygodę na wysokich falach, potrzebne jest również odpowiednie przygotowanie fizyczne. Fale niejednokrotnie nas przewrócą, podtopią, a my w tym czasie musimy wypłynąć na powierzchnię i ponownie wspiąć się na deskę.
Niewątpliwie przygotowanie psychiczne jest równie istotne, ponieważ nagłe wciągnięcie nas przez falę pod wodę u wielu osób wywołuje ogromny stres, strach i panikę. Wówczas nie myślimy trzeźwo, zwłaszcza jeśli sytuacja ta spotkała nas pierwszy raz. Trzeba więc być przygotowanym na takie sytuacje. Najlepiej będzie, jeśli przed daleką podróżą porozmawiamy z surferami, którzy mają już doświadczenie w tej kwestii. Udzielą nam wskazówek i rad, jak zachować się w takiej sytuacji, jak powstrzymać strach i szybko wypłynąć na powierzchnię. Okazuje się, że nawet najbardziej odważni potrafią wystraszyć się wody, która w tym przypadku jest żywiołem nieobliczalnym. Zachowanie trzeźwego umysłu, spokoju i koncentracji to podstawa w tym sporcie.

Share This Post:

Add Comment