Piękne wysepki na Oceanie Spokojnym

Ocean Spokojny, zwany też Pacyfikiem, to największy akwen wodny na świecie, zajmujący 30 % powierzchni globu. Ocean ten znany jest jednak również z innego faktu. Otóż znaleźć tam można całe mnóstwo przepięknych wysepek, których urok oczarować musi każdego, kto kiedykolwiek je odwiedzi.

Wysp tych jest tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy, dlatego wymienienie ich wszystkich nie jest możliwe. Warto wspomnieć o tych największych i jednocześnie najbardziej znanych. Należą do nich m. in. Hawaje – są one jednym ze stanów USA, ale z całą pewnością bardzo odróżniają się od reszty kraju. Od wielu lat są one jednym z najpopularniejszych celów wyjazdów wakacyjnych, nie tylko dla Amerykanów, ale także dla milionów ludzi z całego świata.

Natomiast dla Australijczyków, Nowozelandczyków i mieszkańców regionu Azji Południowo – Wschodniej popularnym celem podróży są takie wyspy jak Fidżi, Samoa, Tonga czy Kiribati. Są to niewielkie państewka, składające się najczęściej z szeregu wysp. Wszystkie one charakteryzują się fantastycznym klimatem, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami oraz nieograniczonym dostępem do ciepłej, czystej wody Oceanu Spokojnego.

Wyspy Midway, Wyspy Marshalla czy Guam to wysepki należące obecnie lub w przeszłości do Stanów Zjednoczonych i w związku z tym chętnie odwiedzane przez turystów z tego kraju oraz Kanady. „Swoją” grupę wysepek mają na Pacyfiku także Francuzi – Polinezja Francuska i Nowa Kalednia oraz Wallis i Futuna – są to terytoria zamorskie tego europejskiego kraju.

Podana powyżej subiektywna lista wysepek na Oceanie Spokojny to maleńki wycinek rzeczywistości. Ale lista ta wystarczy, aby zakochać się w omawianych rejonach i kiedyś, przynajmniej raz w życiu, tam się wybrać.

Share This Post:

Add Comment