Wakacje z dzieckiem nad oceanem

child-428690_1280Urlop zagraniczny, na który planujemy zabrać nasze pociechy powinien być dobrze przemyślany. W zależności od tego jakie panują warunki w kraju do którego się wybieramy, należy wyposażyć się w wiele niezbędnym produktów, które mogą nie raz uratować nam „życie” w trudnej sytuacji. Dzieci lubią robić rodzicom psikusy i będąc daleko od domu, trzeba być przygotowanym dosłownie na wszystko, zwłaszcza jeśli będziemy spędzać urlop nad oceanem.
Ocean to nie morze Bałtyckie
Wiele osób, które spędzają wakacje w krajach z dostępem do oceanu, traktuje wodę trochę jak Bałtyk. W rzeczywistości ocean to dużo potężniejszy żywioł, który kryje w sobie wiele tajemnic i niebezpieczeństw. W każdej chwili mogą pojawić się ogromne fale, a przy brzegu może zawitać egzotyczna ryba lub roślina, która stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka.
Jak postępować z dzieckiem nad oceanem?
Przede wszystkim nie wolno spuszczać dziecka z oczu. Plaże nad oceanami są bardzo rozległe i szerokie, a turystów wciąż przybywa. Wystarczy chwila nieuwagi by Wasza pociecha zginęła z pola widzenia i macie ogromny problem. Wielu rodziców wokół miejsca w którym leżą na plaży rozstawia popularne parawany w taki sposób, aby dziecko nie mogło wyjść z przygotowanego kółeczka. Wówczas może bawić się piaskiem na oczach rodziców i nic złego nie może się wydarzyć. Należy jednak uważać, czy nie znalazło w piasku jakiegoś owada czy zwierzęcia, które może się okazać jadowite. Często na plażach oceanów można znaleźć kraby, jaszczurki czy nawet skorpiony.
Do wody dziecko powinno wchodzić tylko z rodzicami, uzbrojone w koło ratunkowe, rękawki do pływania lub kamizelkę. Ważne jest także, aby miało specjalne buty ochronne do pływania, które chronią przed nadepnięciem na jeżowce i inne zwierzęta, które prowadzą osiadły tryb życia. Plaże nad oceanem są zawsze ściśle pilnowane przez ratowników, jednak ze względu na ogrom turystów, nie zawsze są oni w stanie zauważyć każdą osobę, która potrzebuje pomocy.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Dostęp do oceanów mają kraje, gdzie temperatura jest zawsze bardzo wysoka. Każde dziecko powinno być dokładnie smarowane kremem z wysokim filtrem ochronnym, najlepiej 50. Dodatkowo na ramionach warto założyć chusteczkę, która ochroni je od poparzeń. Doskonale sprawdzą się również okulary przeciwsłoneczne. Niezbędna jest również czapka lub kapelusik, które ochronią główkę dziecka przed poparzeniem i udarem, który w wyniku nieuwagi rodziców jest częstym zjawiskiem. Dziecko powinno również dużo pić, nawet jeśli nie ma na to ochoty.

Share This Post:

Add Comment