Oceany pełne tajemnic

Oceany są ogromne, ponieważ pokrywają około trzech czwartych tej planety. To dlatego naukowcy konsekwentnie ciężko pracują, aby zbadać wiele cech naszych oceanów.

Istnieje pięć oceanów na naszej planecie do odkrycia. Są to Pacyfiku, Atlantyk, Ocean Indyjskie Arktyka i Ocean Południowy. Każdy z tych oceanów składa się z ogromnej ilości solanki. W oparciu o ich lokalizacje, temperaturę i bogactwo morskiego życia, wszystkie te oceany są różne od siebie.

To brzmi ekscytująco, że ponad 70% powierzchni Ziemi jest pokryte przez oceany. To nie znaczy, że mamy pełny dostęp do wody. Z powodu wielkich ilości zawartości soli, woda z oceanu nie nadaje się do picia. Ludzie, którzy utkną na morzu nie mogą przetrwać, jeśli nie piją świeżej wody. To dlatego, mimo posiadania ogromnych zbiorników wodnych w wielu częściach świata, ludzie często doświadczają suszy i niedoboru wody.

Pływy oceaniczne mogą rozwijać na tym obszarze. Takie fale są spowodowane przez obrót ziemi. Pływy oceaniczne znacznie wpływają na przyciąganie zarówno księżyca, jak i słońca. Pomimo mokrego otoczenia i głębokości oceanów mogą nadal wyrzucać mnóstwo gorącej lawy poprzez podwodne wulkany. Wybuch tych aktywnych wulkanów może prowadzić do powstawania gruntu i przemieszczania płyty tektoniczne. Ponadto, ten wybuch zmienia także temperaturę wody w znacznym stopniu, co wpływa na życie morskie.

To, co może zadziwiać większość ludzi w odniesieniu do oceanów to ich ogromne głębokości i gigantyczne otoczenie. Według naukowców, istnieje wiele gatunków, które są podwodne i jeszcze nie zostały zidentyfikowane i sklasyfikowane. Ponadto, są takie obszary w oceanach, które nie mogą być łatwo osiągnięte przez ludzi, ponieważ są one zbyt głębokie i zbyt ciemne. W rzeczywistości, okazuje się, że prawie 94% organizmów żyjących na ziemi znajdują się w tych oceanach.

Jeszcze jedna rzecz w odniesieniu do oceanu jest taka, że te zbiorniki wodne są siedzibą wielu gatunków niezliczonych i niewidzialnych. To pewnie dlatego oceany są nadal jedną z najbardziej tajemniczych rzeczy na świecie.

Share This Post:

Add Comment