Gdzie mogą rozwijać się koralowce?

Do prawidłowego rozwoju korale potrzebują przede wszystkim naprawdę ciepłej, ale jednocześnie nie za ciepłej wody. Uważa się, że minimalną temperaturą jest 18 stopni.

Nie może ona przekraczać 35 stopni, gdyż w takich warunkach koralowce obumierają. Istotny jest także poziom zasolenia. Powinien on wahać się od 27 do 40 promili. Jednocześnie woda musi być naprawdę ruchliwa. Tylko wówczas do organizmów żywych będzie docierała odpowiednia ilość pożywienia. Trzeba pamiętać, że koralowce to organizmy żywe, które są niezwykle wrażliwe na zanieczyszczenia. To właśnie z tego powodu systematycznie obserwuje się ich nieustanne zamieranie. Jeżeli nic nie zrobimy z poziomem zanieczyszczeń wód, należy spodziewać się, że za kilkadziesiąt lat Wielka Rafa Koralowa pozostanie jedynie pięknym wspomnieniem.

Wielka Rafa Koralowa położona na Oceanie Spokojnym to miejsce bajeczne pod każdym względem. Z całą pewnością warto nauczyć się nurkować chociażby po to, aby móc na własne oczy zobaczyć ten niesamowity podwodny świat.

Share This Post:

Add Comment